بازداشت ۱۱۲ فعال شرکت‌های هرمی در کشور

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از دستگیری ۱۱۲ نفر از فعالان شرکت‌های هرمی و پلمب ۱۶ شرکت غیرمجاز خبر داد.
سرهنگ عبدالله چولکی با اشاره به اجرای مرحله اول طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و دسیسه‌های هرمی در سال‌جاری گفت: در راستای اجرای این طرح که مرحله اول آن به مدت شش روز به اجرا درآمد، همکاران من در پلیس آگاهی با استفاده از امکانات و ظرفیت پلیس‌های تخصصی تعداد ۱۱۲ نفر از فعالان این شرکت‌ها را دستگیر و تعداد شش شرکت بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و ۱۰ مکان دسیسه‌های هرمی را پلمب کردند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا در ادامه ضمن هشدار به شهروندان گفت: فعالیت در شرکت‌های هرمی به‌عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب شده و پیگرد قانونی دارد و برای دستگیرشدگان نیز پرونده قضایی تشکیل شده و آنان روانه دادسرا شدند.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌های هرمی همیشه فعالیت خود را یک نوع تجارت قانونی و مشروع معرفی می‌کنند، خاطرنشان کرد: مجبور کردن افراد به خرید محصولات یا خدمات شرکت، یکی از نشانه‌های فعالیت شرکت‌های هرمی است.

همچنین ببینید

پرستاران اسپری فلفل، شوکر و باتوم تلسکوپی می‌گیرند

محمد شریفی مقدم، دبیر کل خانه پرستار با اعلام این خبر گفت: طی قراردادی که خانه پرستار با یک شرکت حفاظتی و مراقبتی بسته است، امکان خرید و تجهیز هزار پرستار کشور به وسایل امنیتی و حفاظت شخصی شامل اسپری فلفل، شوکر و باتوم تلسکوپی فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *