این خانم دعانویس شیاد با شگردی خاص فقط پول به جیب می زد / در شیراز لو رفت

حوادث رکنا: خانمی میانسال که از طریق رمالی در فضای مجازی یک میلیارد و 500 میلیون ریال از شهروندان شیرازی کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.
به گزارش رکنا، سرهنگ امیر حسین سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار داشت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری از وی با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و واتساپ، ضمن تشکیل پرونده رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، معلوم شد مدتی پیش وی با صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا می‌گردد و سپس از طریق واتساپ با مدیر این صفحه که خود را فالگیر و رمال معرفی کرده ارتباط برقرار می کند و با دادن وعده‌های مختلف و باز کردن گره‌ها و مشکلات وی در زندگی، در طول یک سال و در چندین مرحله 170 میلیون ریال از شاکی کلاهبرداری کرده است.
سرهنگ سلیمانی با اشاره به اینکه متهم خانمی میانسال بود و با هیمن شگرد از چندین نفر دیگر نیز کلاهبرداری کرده است، گفت: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی در کمترین زمان متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی به پلیس فتا احضار شد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این فرد  تا کنون از چندین نفر مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است، گفت: متهم پس از مواجهه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابی خود اعتراف و بیان داشت با تبلیغات در فضای مجازی، خود را به عنوان فالگیر و رمال معرفی و پس از جلب اعتماد شکات و سوء استفاده از سادگی آنها و با دادن امید‌های واهی در خصوص موضوعات مختلف و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از آنها می‌کردم.
رئیس پلیس فتا فارس تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغوا کننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌ خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.
این مقام سایبری از هموطنان خواست در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک یا مجرمانه آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir و یا با شماره تلفن 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.

همچنین ببینید

حریق و انفجار گاز در اهواز ۸ مصدوم بر جای گذاشت

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مصدوم شدن هشت نفر در سه حادثه حریق و انفجار گاز خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *