ایده وزیر علوم برای مدرسه‌ها؛ یک دیپلم داشته باشیم!

وزیر علوم گفت: بحث داشتن یک دیپلم در مدارس ضرورتی است که باید توسط مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی قانونی در این زمینه تصویب کنند.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه ۶۰۰ هزار داوطلب بخاطر ۲۰ هزار رشته، تجربی را انتخاب می‌کنند، گفت: اگر ما در مدارس خود بجای سه دیپلم یک دیپلم داشته باشیم، بسیاری از مشکلات رشته‌های علوم پایه حذف می‌شود.
به گزارش ایسنا، محمد علی زلفی گل، ضمن بیان این مطلب بر ضرورت توجه به رشته‌های علوم پایه در کشور تاکید کرد و گفت: شاید یکی از راه‌های تحقق این امر این است که ما به جای اینکه سه دپیلم داشته باشیم یک دیپلم داشته باشیم.
وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار داوطلب یا به نوعی نزدیک ۶۰۰ هزار نفر در رشته‌های علوم تجربی تحصیل می‌کنند تا بتوانند در حدود ۲۰ هزار رشته پرطرفدار تحصیل کنند و مابقی داوطلبان که اکثرا نیز استعداد‌های برتر هستند عملا حذف یا سرخورده می‌شوند.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: اگر ما یک دیپلم داشته باشیم هم در آموزش و پرورش ما بهره وری بالا می‌رود و هم نخبگان ما می‌توانند در رشته‌های علوم پایه، فنی و مهندسی و رشته‌های علوم انسانی تحصیل کنند و در نتیجه شاهد یک تغییر جدی در این حوزه باشیم.
زلفی گل تاکید کرد: بحث داشتن یک دیپلم در مدارس ضرورتی است که باید توسط مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی قانونی در این زمینه تصویب کنند.

همچنین ببینید

افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال طی سال جاری در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تعهد اشتغال استان از تلاش برای ایجاد ۱۸۰ هزار شغل تا پایان سال جاری خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *