انفجار و آتش‌ گرفتنِ یک قایق ماهیگیری در آب‌های فیلیپین

به دنبال وقوع انفجار و آتش‌سوزی ناشی از آن در یک قایق ماهیگیری در آب‌های نزدیک به استان مرکزی فیلیپین، دست‌کم ۶ خدمه کشته شدند.
به گزارش ایسنا، مقامات گارد ساحلی این کشور روز گذشته (پنج‌شنبه) خبر فوت این ۶ نفر را تایید و اعلام کردند که ۶ خدمه دیگر نیز نجات یافته‌اند.
گزارش‌ها حاکیست نقص فنی در موتور منجر به انفجار و به دنبال آن، آتش‌سوزی شده است.
تصاویر منتشر شده توسط گارد ساحلی نشان می دهد در حالیکه که شعله‌های آتش و دود غلیظ، فضای اطراف قایق ماهیگیری را تاریک کرده، امدادگران در جست‌وجوی بازماندگان احتمالی در داخل آب هستند. همچنین خدمه‌ای که دچار سوختگی شده بودند توسط پرسنل گارد ساحلی به محلی امن منتقل شدند.
به گزارش الجزیره، این قایق با بدنه چوبی دچار نقص فنی در موتور شد و پس از وقوع انفجار، تعدادی از خدمه مجروح شدند و برخی دیگر نیز ناچار شدند وحشت‌زده به داخل دریا بپرند.
وقوع حوادث دریایی در فیلیپین به دلیل طوفان های مکرر، استفاده از قایق‌های غیراستاندارد، ازدحام بیش از حد سرنشینان و همچنین اجرای ضعیف مقررات ایمنی رایج است.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *