انتقال ۷۵ درصد حجاج به میهن اسلامی

بازگشت زائران حج تمتع به کشور که از اول تیرماه آغاز شده است به مرز ۷۵ درصد رسید.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، بازگشت زائران حج تمتع به کشور که از اول تیرماه آغاز شده است با انتقال بیش از ۶۵ هزار نفر از زائران و عوامل به ایران به مرز ۷۵ درصد رسید.
بر اساس آخرین اطلاعیه ستاد عملیات، تا بامداد امروز بیش از ۷۱۰۰ زائر در قالب ۵۲ کاروان در مدینه و نزدیک به ۱۴ هزار نفر دیگر در قالب ۱۰۰ کاروان در مکه حضور دارند که حدود ۲۵ درصد از زائران و عوامل باقیمانده در عربستان را شامل می‌شوند.
بر اساس این اطلاعیه، بیش از ۴۶ هزار زائر در قالب ۳۲۹ کاروان از طریق فرودگاه مدینه و نزدیک به ۲۰ هزار نفر دیگر در قالب ۱۴۱ کاروان از طریق فرودگاه جده به میهن اسلامی بازگشته‌اند.
گزارش ستاد عملیات حج ۱۴۰۳ حاکیست که تا بامداد امروز ۱۹۷ پرواز از فرودگاه مدینه و ۸۴ پرواز از فرودگاه جده به مقصد ایستگاههای پروازی در کشورمان انجام و زائران ۴۷۰ کاروان به میهن اسلامی منتقل شدند.
زائران این تعداد از کاروان‌ها حدود ۲۵ درصد از ۸۷ هزار و ۶۵۰ زائر و عوامل کاروان‌های کشورمان در حج تمتع امسال می‌باشند.
پروازهای بازگشت حجاج به ایران از طریق دو فرودگاه جده و مدینه از یکم تیرماه آغاز شده است و آخرین پرواز زائران و کارگزاران اجرایی حج امسال ۲۳ تیرماه از فرودگاه جده انجام خواهد شد.
ستاد عملیات حج تاکید کرده است که خدمات اجرایی اعم از حمل و نقل، زیارت دوره، اسکان، تغذیه و تدارکات، راهنمایی حجاج و… همچنین خدمات بهداشتی و درمانی به صورت طبیعی به زائران ایرانی در سرزمین وحی ادامه دارد.

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *