رئیس دانشگاه تهران در احکامی رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی علم و قرآن و دبیر علمی و دبیر اجرایی این کنگره را منصوب کرد.

انتصاب رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی علم و قرآن

رئیس دانشگاه تهران در احکامی رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی علم و قرآن و دبیر علمی و دبیر اجرایی این کنگره را منصوب کرد.
به گزارش ایلنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در حکمی جمیله سادات علم‌الهدی استاد دانشگاه شهید بهشتی را به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی علم و قرآن منصوب کرد.
محمدرضا مخبر دزفولی رئیس فرهنگستان علوم، سید سعیدرضا عاملی رنانی رئیس دانشکده مطالعات جهان، حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، غلامرضا اعوانی و علی‌اکبر صالحی اعضای پیوسته فرهنگستان علوم، مهدی گلشنی استاد ممتاز دانشگاه صنعتی شریف و حمید پارسانیا رئیس مؤسسه حکمت‌پژوهی علوم نیز طی احکامی از سوی رئیس دانشگاه تهران به عنوان اعضای این شورا منصوب شدند.
مهدی شهبازی مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران، عبدالرضا سیف رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی، فاطمه یزدیان مسئول راه‌اندازی دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران، رضا عامری رئیس دانشکدگان علوم، سیدمحمدعلی ابراهیم‌زاده موسوی رئیس دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی، محمود واعظی رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی، محمود محمدحسین‌زاده گلابچی استاد دانشکده معماری دانشکدگان هنرهای زیبا و سید علی علم‌الهدی استاد دانشگاه پیام‌نور دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی علم و قرآن هستند.
رئیس دانشگاه تهران در احکام دیگری علی‌اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران را به عنوان دبیر علمی و یحیی بوذری‌نژاد دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران را به عنوان دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی علم و قرآن منصوب کرد.
هدف از برگزاری این کنگره، تبیین رابطه علم و قرآن با الهام از آیات نورانی قرآن کریم مبتنی بر روش‌شناسی علمی در سایه همکاری و تعامل اندیشمندان علوم قرآنی و قرآن‌پژوهان با اندیشمندان علوم مختلف است تا با ارائه تفسیرها، الگوها و گزاره‌های علمی مبتنی بر آموزه‌های قرآنی، گامی مؤثر در جهت کشف لایه‌های آشکار و نهان قرآن در ارتباط با علم برای تقویت باورمندی اسلامی، غنابخشی به علوم مختلف و گشودن پنجره‌های جدید در علوم با الهام از قرآن برداشته شود.

همچنین ببینید

توقیف خودرو با بیش از ۵۰ میلیون تومان خلافی

رئیس پلیس‌راه یاسوج: ماموران پلیس‌راه یاسوج-اصفهان حین گشت‌زنی، خودروی پژو پارس را به‌علت حرکات مخاطره‌آمیز و دارا بودن خلافیِ بالا توقیف و به پارکینگ انتقال دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *