انتشارات مرکز وکلا به سمت تخصصی شدن وکالت پیش رفته است

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه از ارائه ۱۸۶ کتاب در غرفه این مرکز در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب خبر داد.

حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با حضور در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: مرکز وکلا در این نمایشگاه با توجه به حضور اقشار فرهیخته و دانشگاهی ضمن ارائه دستاورد‌های علمی و تخصصی در غرفه اختصاصی، برای بازدیدکنندگان، نویسندگان و ناشران میز خدمت حقوقی رایگان دایر کرده است.
وی با بیان اینکه مرکز وکلا امسال با ۱۸۶ عنوان کتاب در حوزه‌های قضاوت، وکالت، کارشناسان رسمی دادگستری، مشاوران خانواده و سردفتری در نمایشگاه حضور پیدا کرده است، گفت: این کتاب‌ها در حوزه‌های کاربردی قوانین و مقررات، تنقیحی همچون وکالت، کارشناسان رسمی دادگستری و تخصصی همچون حوزه‌های معدن، محیط زیست، مالکیت فکری و حتی حوزه‌های معارف و تاریخی در نمایشگاه حضور دارد.
وی گفت: پیرو دغدغه ریاست قوه قضاییه در بازدیدی که امروز از غرفه مرکز در مورد نشر کتابچه‌های تخصصی عنوان کرد، باید بگوییم مرکز وکلا با دغدغه‌ای که در حوزه آموزش تخصصی دارد همواره نسبت به انتشار آثار موثر هدفمند عمل کرده و بر خود فرض می‌داند که در این زمینه با تمام توان، حرکت کند.
وی ادامه داد: از این پس منابع منتشر شده در انتشارات مرکز وکلا با توجه به حیطه موضوعی گسترده و به روز موجب تسهیل و تسریع آموزش‌های تخصصی وکلا که همواره از جمله اهداف متعالی دستگاه قضایی است و به خوبی نیز در سند تحول قضایی به آن اشاره شده است، خواهد بود.
عبدلیان‌پور به فعالیت‌های علمی و پژوهشی مرکز وکلا در موضوع سند تحول قضایی اشاره کرد و گفت: ۲۰ درصد از مقالات علمی که در حوزه‌های تخصصی وکالت، کارشناسی رسمی و مشاوران خانواده در کشور ارائه می‌شود متعلق به اعضای مرکز وکلا است.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: با توجه به منویات رهبری در مورد اینکه آثار و اشعاری که برای فلسطین و محور مقاومت سروده شده است باید به زبان‌های مختلف ترجمه شود، در فراخوان مرکز وکلا ۳۰۰ آثار فاخر داخلی و بین‌المللی دریافت شد که با کسب اجازه از رهبر انقلاب اشعار ایشان نیز در این موضوع استفاده و این اثر فاخر منتشر خواهد شد.

همچنین ببینید

درخواست طلاق زن عاشق پیشه بعد از ورشکستگی شوهرش

زنی که می‌گوید رفتار شوهرش بعد از ورشکستگی تغییر کرده است، از او طلاق گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *