امدادرسانی به ۳۴ هزار مصدوم در نوروز ۱۴۰۳

رییس سازمان امداد و نجات، از امدادرسانی به ۳۴ هزار و ۵۵۲ مصدوم در حوادث و سوانح نوروزی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، صادق محمودی اظهار داشت: طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳ از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور آغاز شد و با بهره‌گیری از ۱۴۶۶ پایگاه، پست موقت و سایر مراکز امداد و نجات و مراکز عملیاتی، به کارگیری بیش از ۲۵ هزار نیروی متخصص و آموزش دیده و ۳۵۰۰ دستگاه لجستیک سبک و سنگین زمینی و هوایی به انجام رسید.
وی افزود: ارائه خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان ناشی از حوادث و سوانح ترافیکی، ارتقای سطح آمادگی پایگاه‌ها، مراکز و تیم‌های عملیاتی برای پاسخگویی به مخاطرات و سوانح غیرترافیکی محتمل در فصل بهار و انعکاس رویکرد پیشگیرانه با تحلیل روزانه عملیات امداد و نجات و جلوگیری از بروز حوادث و سوانح در نقاط پرحادثه به ویژه در محورهای اصلی کشور از جمله اهداف طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳ به شمار می‌رود.
محمودی اضافه کرد: در طول طرح نوروز، ۶۰۱ پایگاه ثابت، ۲۲ مرکز امداد هوایی، ۲۳۱ پست موقت در نقاط حادثه خیز، ۳۲ مراکز استان، ۴۶۷ مرکز شعب و دفاتر نمایندگی، ۳۷ مرکز تیم واکنش سریع، ۳۲ مرکز پشتیبانی، کنترل و هماهنگی عملیات و ۳۵ مرکز آنست فعال بود.
وی بیان داشت: ۴۵۰۰ تیم عملیاتی فعال به همراه ۲۲ هزار نفر نیروی عملیاتی تخصصی داوطلب و ۳۴۰۰ نفر نیروی کار تخصصی مشغول به فعالیت بودند.
محمودی گفت: همچنین ۳۵۰۷ دستگاه لجستیک عملیاتی امداد و نجات در کل کشور به کارگیری شد.
وی تصریح کرد: در نوروز ۱۴۰۳، چهار هزار و ۶۳ مورد عملیات و خدمات، ۲ هزار و ۴۴۱ مورد عملیات، ۱۷۱۷ مورد عملیات جاده‌ای، ۱۸۸ مورد عملیات جوی، ۲۰۶ مورد عملیات کوهستان و طبیعت گردی، ۳۴ مورد عملیات در محیط‌های آبی صورت گرفت‌.
محمودی اظهار داشت: در نوروز امسال به ۳۴ هزار و ۵۵۲ نفر امداد رسانی شد، ۴ هزار و ۳۳۰ نفر در محل درمان، هزار و ۴۶۴ نفر به مراکز درمانی منتقل، ۲۷۷ نفر در حوادث جاده‌ای رهاسازی و ۳ هزار و ۹۰۸ نفر در مکان مناسب اسکان داده شدند.
وی گفت: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳ در محورهای برون شهری کشور ۱۶۲۲ عملیات امداد و نجات جاده‌ای به ثبت رسیده است که ۷۰ درصد از کل عملیات امداد و نجات می‌باشد که نسبت به مدت مشابه طرح ملی نوروزی شاهد کاهش ۱۶ درصدی عملیات امداد و نجات جاده‌ای در محورهای برون شهری کشور بوده‌ایم.
محمودی تصریح کرد: طی این مدت ۲۶۷ مصدوم محبوس در خودروها توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر رهاسازی شدند و ۱۰۱۹ مصدوم (۷۴ درصد از کل مصدومین انتقالی) توسط آمبولانس‌های زمینی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال و ۳۵۸ مصدوم در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را دریافت نموده‌اند.
وی ادامه داد: بیشترین عملیات امداد و نجات جاده‌ای در محورهای برون شهری استان‌های اصفهان با ۱۷۸ عملیات، فارس با ۱۱۳ عملیات و مازندران با ۱۰۳ مورد به انجام رسیده است و بیشترین مصدوم رهاسازی شده در محورهای برون شهری کرمان با ۲۶ نفر، فارس با ۲۳ نفر و اصفهان با ۱۴ نفر را شامل می‌شود.

همچنین ببینید

تمرین نظامی برخورد دو بالگرد را در پی داشت + فیلم

حوادث رکنا: رسانه‌های مالزی با انتشار تصاویری اعلام کردند که در پی برخورد دو بالگرد نظامی این کشور، همه سرنشینان آنها کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *