افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلوواتی در منطقه ۹

شهردار منطقه ۹ از افتتاح و آغاز به کار نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلوواتی همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
سید محمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹  در نود و هفتمین پویش امید و افتخار گفت: آیین رونمایی از بسته محیط زیستی شهرداری تهران با رویکرد مدیریت انرژی و منابع تجدید پذیر همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر به صورت ویدیو کنفرانس همزمان با افتتاح پروژه‌های محیط زیستی مرکز معاینه فنی الغدیر به عنوان مرکز معاینه فنی سبزو نیروگاه خورشیدی منطقه ۲۱و به میزبانی ستاد معاینه فنی شهر تهران برگزار شد.
مرتضوی با اشاره به اهمیت مدیریت منابع و انرژی در راستای اصلاح الگوی مصرف و نیل به اهداف توسعه پایدار، منطقه ۹ را از جمله مناطق پیشرو در این امر دانست و افزود: ما موظف هستیم سالانه ۲۰ کیلو وات انرژی برق طبق نقشه راه انرژی شهرداری تهران از طریق احداث نیروگاه‌های خورشیدی در ساختمان‌های شهرداری این منطقه تامین کنیم. به همین منظور نیروگاه خورشیدی ۱۵ کیلوواتی پایگاه ویژه ستاد مدیریت بحران منطقه ۹ به صورت آنگیرید (متصل به شبکه سراسری) متشکل از ۲۸ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی احداث و بهربردای گردید.
مرتضوی در ادامه گفت: این نیروگاه با ظرفیت ۱۵ کیلو وات قادر به تولید ۲۲۵۰۰ کیلووات ساعت برق در سال و کاهش ۱۷ تن میزان گاز گلخانه‌ای co۲ خواهد بود که این میزان میتواند در کاهش انتشار الایند‌ه‌های محیط زیستی و بحران آلودگی هوای شهر تهران نقش به سزایی داشته باشد.

همچنین ببینید

آغاز جشن نیکوکاری از امروز تا ۲۲ اسفند ماه

جشن نیکوکاری در حالی از امروز ۱۴ اسفند آغاز شده و تا ۲۲ اسفندماه ادامه دارد که همزمان ۸۰۰۰ مرکز نیکوکاری در برگزاری این جشن همکاری می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *