اعلام میانگین زمان حضور آتش‌نشانان در محل حادثه/آتش‌نشانی باید هوشمند شود

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت که میانگین زمان رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه ۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه است.به گزارش ایسنا، قدرت الله محمدی در مراسم افتتاحیه ایستگاه جدید آتش نشانی در محله شوش که عصر امروز با حضور شهردار تهران برگزار شد، با درود به روح شهدای آتش‌نشان گفت: شهر تهران با جغرافیای وسیع و جمعیت زیاد،  نیازمند ایمنی هوشمند است و با توجه به اینکه رفتار حریق و حوادث تغییر کرده و به سرعت پخش می‌شود؛ باید اقدامات ما سریعا انجام شده و تجهیزات به روزتر شود.
وی افزود: در گذشته گسترش حریق بسیار زمان‌بر بود، اما درحال حاضر در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه آتش گسترده می‌شود و انگار که ساعت هاست که محل در آتش سوخته است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: در این شرایط استاندارد زمان رسیدن آتش‌نشانان به محل حادثه بین چهار تا شش دقیقه است. میانگین زمان رسیدن آتش‌نشانی تهران نیز چهار دقیقه و ۲۰ ثانیه است که باید همینطور باشد وگرنه کار از ‌کار می‌گذرد.
وی با بیان اینکه پیشگیری و آموزش شهروندی مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: ما در این زمینه تنها هستیم و سایر سازمان ها باید به ما کمک کنند که باعث افزایش فرهنگ ایمنی شود و پیشگیری از اولویت آخر به اول بازگردد. در  شهر تهران ۳۸ درصد کاهش مرگ و میر در حوادث مونوکسید کربن را داشتیم که این یعنی آموزش تاثیر بسیاری دارد و  آموزش شهروندی مهم است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره ایمنی محله شوش نیز گفت: ما اینجا یک شهید آتش نشان، یعنی شهید بزرگوار مرتضی حیدری را داریم. این محل بافت فرسوده بسیاری دارد و جمعیت زیادی در این خیابان صابونیان تردد دارند که باید ایمنی آنها تامین شود. ایستگاهی که امروز در اینجا به افتتاح رسید، ایستگاه پشتیبان سایر ایستگاه های منطقه خواهد بود و به مردم خدمت خواهد کرد.
محمدی خطاب به شهردار تهران گفت: ما باید هوشمند شویم، تجهیزات ما باید به روز شود و نباید با خودروهای فرسوده به محل حادثه برویم. خرید این وسایل ارزبری زیادی دارد و نیازمند حمایت دولت و شهرداری است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: هر حادثه ای رخ داد مردم با ۱۲۵ تماس می‌گیرند.ما ۳۰ نوع خدمت ارائه می دهیم بنابراین باید به ما کمک شود. ایستگاه آواربرداری سازمان هم تا سال دیگر افتتاح می شود و ۴۰ دستگاه خودرو حریق سنگین تا سال دیگر به ناوگان ما اضافه می‌شوند.اما ما نیازمند ایستگاه مخصوص سیل نیز هستیم.

همچنین ببینید

اقتصاد یک جریان دو طرفه است که بر روی جامعه تاثیر می‌گذارد

فخاری بیان کرد: اقتصاد یک جریان یک‌طرفه نیست بلکه یک حرکت مواج است که جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *