اعدام برای قاتل مامور کلانتری نامجو / با چاقو سینه مامور جوان را شکافت + عکس و جزییات

حوادث رکنا: حکم قصاص دزد خشن که در جریان فرار از خانه دختر جوان ، مامور کلانتری را به شهادت رسانده بود در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.
به گزارش رکنا: رسیدگی به این پرونده از  ساعت 5 بامداد 13شهریورماه  امسال آغاز شد. مردی با کلانتری 106 نامجو  تماس گرفت و گفت درغیاب وی دزدی به خانه شان رفته و دست و پای خواهرش را بسته است و خواهرش توانسته به وی پیامک ارسال کند.
با این تماس بلافاصله ماموران کلانتری نامجو به محل رفتند و یکی از ماموران به نام استوار امیر کیوان‌لو در راه‌پله‌های آپارتمان 6 طبقه با دزد 21ساله روبه رو شد که می خواست وی را بازداشت کند. اما دزد جوان با چاقو به مامور پلیس حمله کرد و با چاقو به سینه وی زد که استوار امیر کیوان لو در خون غلتید .
دزد جوان که می خواست بگریزد مقابل در از سوی ماموران بازداشت شد.
وی که سابقه مصرف شیشه و هرویین دارد گفت: چند سالی است که سرقت می‌کنم و  در میدان شوش کارتن‌خواب هستم. پدر و مادرم مازندران هستند و من آن روز برای سرقت به آن خانه رفته بودم که وقتی با دختر جوان روبه رو شدم دست و پایش را بستم.من طلا، موبایل،کنسول‌بازی و دوربین عکاسی  سرقت کردم و در حال فرار از راه‌پله‌های ساختمان بودم که یک مامور پلیس را دیدم و با  چاقویی که در دست داشتم یک ضربه به قفسه سینه او زدم.
وی درباره سرقت از خانه دختر جوان گفت: من فکر می کردم کسی در خانه نیست. اما وقتی با دختر جوان روبه رو شدم چاقو را روی صورتش گذاشتم و دست و پای او را بستم و حدود یکساعت در خانه بودم تا وسایل قیمتی را بدزدم.اما دختر جوان در یک لحظه از غفلت من استفاده کرده و به برادرش
پیامک فرستاده بود. به همین خاطر برادر او پلیس را با خبر کرد.من درراه پله ها بودم که با مامور پلیس روبه رو شدم و با چاقویی که همراه داشتم ضربه ای به سینه اش زدم.اما مقابل در از سوی همکارانش دستگیر شدم.من آن شب هرویین مصرف کرده بودم و فقط قصد سرقت داشتم. من نمی خواستم مامور پلیس را بکشم.
به دنبال اعترافات این دزد و بازسازی صحنه جرم  و در حالی که پزشکی قانونی سلامت روان متهم را تایید کرده بود، برای وی کیفرخواست صادر و پرونده اش به شعبه 13دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد  و وی از خود دفاع کرد.
در دادگاه دزد خشن چه گذشت؟
در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند.
سپس متهم در حالی که شرش را پایین انداخته بود به دفاع پرداخت .
وی گفت: من آن روز هرویین مصرف کرده بودم و حال طبیعی نداشتم که برای سرقت به آن خانه رفتم. ولی وقتی با دختر جوان روبه رو شدم دست و پایش را بستم و وسایل خانه را سرقت کردم. من می خواستم از خانه خارج شوم که در راه پله ها با مامور پلیس روبه رو شدم.من شرمنده اولیای دم هستم و می دانم بی رحمانه  استوار امیر کیوانلو را به شهادت رساندم.
وی ادامه داد: من دفاعی ندارم و برای مرگ آماده ام.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده دزد خشن را به قصاص محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد. به این ترتیب دزد خشن در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *