اعتراض تتلو به حکم خود؛ حکم قصاص قاتل مهرجویی و همسرش تایید شد

اصغر جهانگیر، سخنگوی قوه قضاییه، ضمن تایید خبر اعتراض امیرحسین مقصودلو (تتلو) به حکم خود، گفت: حکم بدوی صادر شده و پرونده در حال ارسال به دادگاه تجدیدنظر است.
اصغر جهانگیر، سخنگوی قوه قضاییه ضمن تائید خبر اعتراض امیرحسین مقصودلو (تتلو) به حکم خود، به دوبار حکم قصاص برای قاتل مرحوم مهرجویی و همسرش وحیده‌پور محمدی اشاره کرد.
به گزارش میزان، اصغر جهانگیر، سخنگوی قوه قضاییه امروز، سه‌شنبه (۲۲ خرداد) در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه درباره آخرین وضعیت پرونده امیرحسین مقصودلو (تتلو)، گفت: درباره این متهم حکم اولیه صادر شده و با توجه به اینکه در موعد مقرر نسبت به حکم اعتراض کرده، پرونده در حال ارسال به دادگاه تجدیدنظر است.
وی با بیان اینکه درباره این موضوع پس از ارسال، تعیین نوبت، رسیدگی و صدور رای، اطلاع‌رسانی لازم خواهد شد و چون حکم در مرحله بدوی صادر شده، اطلاع‎رسانی بیشتر مقدور نیست، اظهار کرد: پس از اینکه حکم نهایی در دادگاه تجدیدنظر صادر و اعلام شد در وقت مقرر اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده داریوش مهرجویی و همسرش رقیه محمدی‌فر، گفت: این پرونده در دادگستری استان البرز رسیدگی شده و منجر به صدور حکم بدوی شد.
جهانگیر با بیان انکه پرونده مرحوم مهرجویی و همسر ایشان چهار متهم داشته است، اظهار کرد: متهم ردیف اول به دو بار قصاص، متهم ردیف دوم به تحمل ۲۰ سال همچنین شلاق تعزیری، متهم ردیف سوم به تحمل ۲۰ سال حبس و متهم ردیف چهارم به دلیل نوجوان بودن به ۵ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد.
سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به اینکه از رای صادرشده فرجام‎خواهی شده است که پرونده به دیوان عالی کشور رفته و در دیوان عالی کشور تعیین نوبت و در حال رسیدگی است، بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز رای نهایی در دیوان صادر نشده از توضیحات بیشتر پرونده خودداری می‌کنیم.

همچنین ببینید

تصویب آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم/ احیای دانشگاه فرهنگیان با همت شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت خیرین با نگاه ویژه رئیس‌جمهور رونق بیشتری گرفت گفت:اولین آیین‌نامه برگرفته شده از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی آیین‌نامه مهارت آموزی در دولت سیزدهم در هیأت وزیران مصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *