معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: برخلاف انتشار برخی اخبار در فضای مجازی، اعتبار گذرنامه‌های زیارتی همچنان برقرار است و زائران می‌توانند برای عزیمن به عتبات عالیات از آن استفاده کنند.

اعتبار گذرنامه‌های زیارتی همچنان برقرار است

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: برخلاف انتشار برخی اخبار در فضای مجازی، اعتبار گذرنامه‌های زیارتی همچنان برقرار است و زائران می‌توانند برای عزیمن به عتبات عالیات از آن استفاده کنند.حمیدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره اعتبار گذرنامه‌های زیارتی، اظهار کرد: اخیراً درباره گذرنامه‌های زیارتی اخباری مبنی بر لغو اعتبار گذرنامه‌های زیارتی مطرح شده بود، که صحت نداشت.
وی ادامه داد: طبق توافق ایران و عراق، گذرنامه‌های زیارتی که امسال برای زائران اربعین صادر شد، همچنان برقرار است البته چنانچه فردی دارای گذرنامه بین‌المللی است و با آن قصد عزیمت به عتبات را دارد باید اعتبار آن را بررسی و قاعده‌هایی که برای استفاده از این گذرنامه‌ها تعیین شده را رعایت کند.
به گزارش تسنیم، در توافق اولیه با دولت عراق قرار بود امکان سفر با گذرنامه ویژه اربعین تا پایان ماه صفر باشد، اما با مذاکرات مقامات دو کشور، قرار شد =همچنان امکان سفر با گذرنامه‌های زیارتی (گذرنامه ویژه اربعین) برقرار باشد.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *