ارتقای مشارکت‌های اجتماع محور زنان از جمله دستاوردهای رویداد ریحان‌شهر است

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران دستاوردهای رویداد ریحان‌شهر را تشریح کرد.به گزارش ایلنا از سایت شهر، «مریم اردبیلی» مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران، با اشاره به اینکه رویداد ریحان شهر در ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۲ با حضور کنشگران و فعالان حوزه زنان و خانواده به ویژه شرکت کنندگان دوره‌های قبلی و مجریان طرح‌های گذشته وارد فصل سوم شد، گفت: این رویداد در راستای بررسی ایده‌ها و تبدیل آن‌ها به طرح‌های اجتماع محله محور، تشکیل تیم‌ها توسط مجریان و همچنین شناخت دقیق مسائل زنان و خانواده در محلات پایتخت برگزار شده است.
وی افزود: در ادامه روند کار، جلسات توجیهی به صورت منطقه‌ای و یا ناحیه‌ای هم برگزار و کنشگران و فعالان اجتماعی و الزامات اجرایی ریحان شهر اعلام شده است. باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر جلسات راهبری و بررسی طرح ها، داوری و تدوین شرح خدمات مقدماتی مناطق ۲۲گانه در حال انجام است و مقرر شده است که ضمن تشکیل کمیته داوری، طرح‌های نهایی انتخاب و مورد حمایت قرار گیرند.
مریم اردبیلی در خصوص دستاوردهای دو دوره گذشته رویداد ریحان شهر مطرح کرد: شناسایی فعالان محلات شهر تهران، تدوین شاخص‌های داوری، تهیه کتاب، مشاوره و منتورینگ ۲۹ طرح در رویداد اول و ۷۰ طرح در رویداد دوم، حمایت از ۱۴ طرح در دوره نخست و ۳۷ طرح در فصل دوم و در نهایت برگزاری دوره آموزشی ارتقای مشارکت‌های اجتماع محور زنان از جمله دستاوردهای این رویداد در دوره‌های گذشته بوده است.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *