رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر که در مکه بسر می‌برد، از ارائه بیش از ۲۶۲ هزار و ۱۰۰ مورد خدمات پزشکی به زائران سرزمین وحی تا غروب شنبه (۱۹ خرداد) خبر داد.

ارائه بیش از ۲۶۲ هزار خدمات درمانی به حجاج ایرانی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر که در مکه بسر می‌برد، از ارائه بیش از ۲۶۲ هزار و ۱۰۰ مورد خدمات پزشکی به زائران سرزمین وحی تا غروب شنبه (۱۹ خرداد) خبر داد.
به گزارش ایلنا، سید علی مرعشی گفت: بیش از ۲۲۶ هزار مورد خدمات در مکه و بیش از ۳۵۰۰۰ مورد هم در مدینه به زائران ضیوف الرحمان ارائه شده است.
وی تعداد ویزیت در درمانگاههای ایرانی در مکه را ۱۳ هزار و ۴۹۷ مورد عنوان کرد و افزود: علاوه بر این ۵۹۶۱ مورد ویزیت تخصصی و ۷۵۲۷۶ مورد ویزیت هم در مطب‌های مجموعه‌ها انجام شده است.
مرعشی مجموع خدمات ارائه شده در بیمارستان، درمانگاه‌ها و مطب‌ها را دراین مدت ۵۸۳۱۶ مورد عنوان کرد و گفت: ۴۶۴۴ مورد نیز خدمات مددکاری و امداد و انتقال برای زائران انجام شده است.
رئیس مرکز پزشکی حج وزیارت ادامه داد که به ترتیب در بیمارستان‌های سعودی در مکه و مدینه ۱۶ و ۲ بیمار بستری هستند و ۳۲ بیمار دیگر در بیمارستان مرکزی هلال احمر در مکه بستری و از خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند.
مرعشی با اشاره به کثرت شکستگی‌ها و اینکه شماری از زائران در بیمارستان‌های کشور میزبان بدلیل انواع شکستگی تحت درمان هستند به حجاج توصیه کرد که در ترددها و هنگام راه رفتن در سطوح داخلی مسجدالحرام و صحن‌ها و لابی هتل‌ها که با سنگ فرش شده است و استفاده از پله برقی که امکان وقوع حادثه برای زائران وجود دارد، مراقب باشند تا دچار شکستگی استخوان نشوند تا مشکلی در سلامتی و ادامه سفر آن‌ها به وجود نیاید.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *