اختلال در سامانه‌های آموزش و پرورش در روز توزیع کارت امتحانات نهایی

«ابتدا اعلام کردند ثبت‌نام برای ترمیم نمرات از اول اردیبهشت آغاز می‌شود، هر روز به سامانه مراجعه می‌کردیم، اما خبری نبود در نهایت با تاخیر دو هفته‌ای فرایند آغاز شد، اما آموزش و پرورش هیچ اطلاع‌رسانی را انجام نداد تا حداقل به داوطلبان اطلاع‌رسانی کند که سامانه دارای اختلال است.»
اشکال در سامانه‌های دریافت کارت امتحانات نهایی و درخواست ترمیم نمرات، موجب نگرانی دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور شده است. بخوانید… نحوه طراحی سوالات امتحان نهایی چگونه است؟ سوالات امتحانات نهایی چگونه طراحی می‌شود؟ شرایط استفاده دانش‌آموزان از “تک‌ماده” آزمون خردادماه؛ ملاک ایجاد سابقه تحصیلی دانش‌آموز/خارج از کتب درسی سوالی طرح نمی‌شود
به گزارش تسنیم، امسال دانش‌آموزان در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در سه پایه دوره متوسطه دوم امتحانات نهایی دارند. طبق مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، قرار است سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه‌ها تا سال ۱۴۰۵ به ۶۰ درصد برسد.
در حالی که برگزاری امتحانات نهایی در سه پایه دوره متوسطه دوم به میزان زیادی دانش‌آموزان را درگیر استرس کرده است، اشکالات سامانه‌های مرتبط همچون مشاهده و تایید سوابق تحصیلی، ترمیم نمرات و دریافت کارت شرکت در امتحانات نهایی، استرس مضاعفی به دانش‌آموزان و والدین وارد کرده است.
تعدادی از خانواده‌ها در تماس با خبرگزاری تسنیم از اختلال در سامانه دریافت کارت امتحانات نهایی از صبح امروز خبر می‌دهند.
همچنین برخی والدین از اشکالات بسیار سامانه مشاهده سوابق تحصیلی و درخواست ترمیم نمرات سخن می‌گویند که با چندین بار مراجعه، خطای سامانه و پیام‌عدم واریز پول آن هم در شرایطی که هزینه مرتبط را واریز کرده بودند، خبر می‌دهند.
یکی از والدین از شهر اهواز در تماس با تسنیم می‌گوید: ابتدا اعلام کردند ثبت‌نام برای ترمیم نمرات از اول اردیبهشت آغاز می‌شود، هر روز به سامانه مراجعه می‌کردیم، اما خبری نبود در نهایت با تاخیر دو هفته‌ای فرایند آغاز شد، اما آموزش و پرورش هیچ اطلاع‌رسانی را انجام نداد تا حداقل به داوطلبان اطلاع‌رسانی کند که سامانه دارای اختلال است.
وی افزود: وقتی هم سامانه فعال شد، اشکالات و خطای بسیاری دارد بنده برای ۵ درس درخواست ترمیم داشتم، اما چون سامانه خطا داشت و اعلام می‌کرد واریز انجام نشده است، دو بار واریزی را انجام دادم و دو بار پول از حسابم کسر شد.
این شهروند بیان کرد: بارها با شماره تماس‌های اعلام شده در سامانه و بخش‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش تماس گرفتم، اما متاسفانه اصلا تماس‌ها را پاسخ نمی‌دهند.
طبق اعلام آموزش و پرورش، «نفراتی که پس از ویرایش دروس ترمیم، موفق به پرداخت مابه‌التفاوت هزینه نشده‌اند، ثبت نام دروس با موفقیت انجام پذیرفته است.
برای نهایی‌سازی مابه‌التفاوت پرداخت وجه، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کنند.
جهت اطمینان دکمه «چاپ» را بزنید و دروس ثبت شده نهایی را مشاهده و ذخیره کنید».
با این حال آموزش و پرورش هنوز درباره اختلال در سامانه دریافت کارت امتحانات نهایی، مشاهده سوابق تحصیلی و ثبت‌نام ترمیم نمرات، توضیحاتی نداده است.
دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم تا روز جمعه (۲۸ اردیبهشت) فرصت دارند با ورود به سامانه my. medu. ir کارت خود را چاپ کنند.
همچنین آموزش و پرورش اعلام کرده است: صدور کارت امتحانات نهایی دانش‌آموزان هم‌اکنون به دلیل مشکل فنی سامانه امکان‌پذیر نیست، دانش‌آموزان از ساعت ۱۸ امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت برای دریافت کارت ورود به جلسه به سامانه مراجعه کنند.

همچنین ببینید

ناتوانی در صدور کارت امتحانی به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست

امتحانات دانش آموزان این هفته آغاز می‌شود و این ضعف در زیرساخت‌های آموزش و پرورش به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *