احداث اولین پل تمام سنگی ایران در رود دره فرحزاد

شهردار منطقه ۵ تهران از احداث اولین پل تمام سنگی ایران در رود دره فرحزاد خبر داد.

داود گودرزی، شهردار منطقه ۵ تهران گفت: به منظور اجرایی شدن بخش‌های احداثی پروژه ژینایی رود دره فرحزاد، مسیر منتهی به پل آبشار از فردا به مدت ۱۵ روز در فرحزاد بسته می‌باشد تا متخصصین و مهندسین عمرانی نسبت به احداث مجدد پل منطبق با طرح اقدام کنند.
شهردار منطقه ۵ تهران با پوزش خواستن از شهروندان به دلیل الزام ترافیکی در تغییر مسیر، از شهروندان خواست تا از مسیر‌های جایگزین که توسط تابلو‌های راهنمای ترافیکی معرفی شده است استفاده کنند.
وی افزود: پل جدید که به سرعت ساخته می‌شود، اولین پل تمام سنگی ایران خواهد بود که در آن از هیچ مصالح ساختمانی مرسومی استفاده نمی‌شود و صرفاً بر پایه مهندسی تعادل در سنگ‌ها، احداث می‌شود تا از مصالحی که بر معنای پروژه ژینایی اثر منفی بگذارد استفاده نشود.
وی اظهار داشت: حفظ هویت، اصالت و زیبایی‌های جمعیتی و جغرافیایی فرحزاد، این رود دره متمایز و ارزشمند محیط زیستی در شهر تهران، از الزامات همه دست اندرکاران طرح می‌باشد.
گودرزی در پایان گفت: به امید خدا و تلاش شبانه روزی همکاران مدیریت شهری، شهریور ماه، شاهد افتتاح فاز اول رود دره فرحزاد برای حضور شهروندان خواهیم بود.

همچنین ببینید

کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس اعلام شد

عاطفه سادات مدبرنژاد در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *