اجرای پویش «هر هیئت آزادی یک زندانی» در حسینیه ایران

ستاد مردمی دیه در روز‌های سوگواری امام حسین(ع) بنا دارد با برپایی پویش مردمی «هر هیئت، آزادی یک زندانی» زمینه استخلاص ۲۰۰۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کند.

نمایندگی‌های ستاد مردمی دیه در سراسر کشور بنا به ظرفیت‌های بومی و امکانات استانی با همکاری هیئات عزاداری و مسئولین تکایای سیار و حسینیه‌های تاریخی در نظر دارند در قالب برپایی پویشی با عنوان «هر هیئت، آزادی یک زندانی غیرعمد» زمینه رهایی این افراد محکوم مالی اولویت‌دار را که به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد گرفتار بند شده‌اند، فراهم و در ایام محرم و صفر زمینه بازگشت آنها را به آغوش جامعه ایجاد کنند.
سال‌های گذشته نیز با اتکا به فعالیت شایسته استان‌هایی، چون اردبیل، آذربایجان‌شرقی، تهران، خوزستان، یزد و کرمان در زمینه برگزاری این پویش خداپسندانه، صد‌ها شیفته خاندان نبوت به برکت وجوهات شرعی و کمک‌های جمع‌آوری شده در هیات‌های عزادار ویژه دهه اول محرم‌الحرام از بند آزاد شدند که با تکیه بر همین تجربه، امسال با عنایت به افزایش جمعیت زندانیان جرایم غیرعمد از دوازده هزار و ۶۰۰ نفر به صورت سراسری و با شعار «امتداد احسان حسینی تا ربیع رهایی» این کمپین در سطح حسینیه ایران اسلامی برگزار خواهد شد.
بنابر این گزارش اکنون در استان‌های تهران، فارس و اصفهان هر کدام بیش از یک‌هزار زندانی بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی، در بند بسرمی‌برند که با استناد به ارقام سنگین برخی پرونده‌های حقوقی و قواعد دایر بر افزایش رقم بدهی بابت تاخیر در تادیه، مشارکت هر چه بیشتر خیرین خداجو و به طور ویژه حمایت عاشقان و عزاداران حسینی را در برپایی هر چه باشکوه‌تر طرح می‌طلبد.

همچنین ببینید

پلمب ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران توسط شهرداری تهران

در اقدامی ناگهانی، شهرداری تهران، ساختمان انجمن جامعه‌شناسی ایران را پلمب کرد. این اقدام با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه‌شناسان و فعالان علوم اجتماعی روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *