رییس سازمان اورژانس کشور گفت: بیش از ۶۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف اورژانس پیش بیمارستانی در دولت مردمی سیزدهم تعریف و تا کنون ۴۰۰ پروژه افتتاح شده است.

اجرای بیش از ۶۰۰ پروژه عمرانی در سازمان اورژانس کشور

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: بیش از ۶۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف اورژانس پیش بیمارستانی در دولت مردمی سیزدهم تعریف و تا کنون ۴۰۰ پروژه افتتاح شده است.
به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، جعفر میعادفر شامگاه جمعه ۲۵ خردادماه در آیین افتتاح دو پروژه اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مسجدجامع شهر روشناوند اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی باقی مانده سازمان اورژانس کشور تا یکسال آینده، تکمیل می‌شوند.
رییس سازمان اورژانس کشور نقش خیرین در حوزه سلامت را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: خیرین حوزه سلامت برای اجرای پروژه‌های مختلف این بخش چهار همت (هزار میلیارد تومان) آورده داشته‌اند. با تلاش مجمع خیرین سلامت، استقبال مردم نسبت به مشارکت در توسعه زیرساخت‌های سلامت افزایش یافته است.
آشیانه جدید اورژانس هوایی گناباد با حضور دکتر میعادفر، رییس سازمان اورژانس کشور افتتاح شد. این پروژه، ۳۸۰ مترمربع زیربنا دارد و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی گناباد ساخته شده است.
پایگاه اورژانس روشناوند با زیربنای ۱۲۰ متر مربع و هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال توسط جمعی از خیرین نیک اندیش شهر روشناوند از جمله خانواده شریفی به یادبود پدرشان شادروان عباسعلی شریفی احداث و با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی گناباد تجهیز شده است.
نشست صمیمانه رئیس سازمان اورژانس کشور با پرسنل اورژانس دانشگاه علوم پزشکی گناباد
جعفر میعادفر جمعه ۲۵ خرداد ماه در سفر به شهرستان گناباد به منظور افتتاح دو پروژه عمرانی اورژانس ۱۱۵ گناباد با جمعی از پرسنل فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی نشست صمیمانه‌ای برگزار کرد.
میعادفر در این نشست وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گناباد را در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی در کشور بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی گناباد جزو دانشگاه‌های برخوردار کشور است و اورژانس گناباد ۱۰۰ درصد برنامه‌های ما را از حیث پوشش خدمات فوریت‌های پزشکی به مردم پیاده کرده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: در دولت سیزدهم با حمایت‌های وزیر بهداشت، پیشرفت‌های خوبی در توسعه زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی در اورژانس کشور داشته ایم؛ به عنوان نمونه در ابتدای دولت ۴۵ درصد عملیات اورژانس هوشمند بود ولی اکنون ۱۰۰ درصد خدمات اورژانس تحت وب است.
وی با قدردانی از اورژانس دانشگاه علوم پزشکی گناباد که آموزش‌های اولیه فوریت‌های پزشکی را به جمعیت تحت پوشش ارائه کرده اند، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که باید مد نظر قرار گیرد توجه جدی به مقوله خود مراقبتی است و از آنجایی که مردم برای لباس اورژانس احترام ویژه‌ای قائل هستند می‌توان در اورژانس پیش بیمارستانی در این زمینه نیز به مردم آموزش‌های لازم ارائه شود.
فعالیت ۱۷ پایگاه شهری و جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی در گناباد
رضا احمدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در آیین افتتاح پروژه‌های اورژانس شهرستان گناباد با بیان اینکه دولت مردمی سیزدهم خدمات بی‌نظیری در حوزه سلامت ارائه کرد، گفت: در حال حاضر ۱۷ پایگاه شهری و جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس هوایی خدمات اورژانس پیش بیمارستانی را به مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان ارائه می‌دهند.
وی با اشاره به حدود ۸۲ هزار تماس تلفنی در سال گذشته با اورژانس گناباد، تصریح کرد: این تماس‌ها منجر به انجام ۱۶ هزار و ۸۱۶ ماموریت توسط پایگاه‌های شهری و جاده‌ای اورژانس و ۱۰۳ سورتی پرواز توسط بالگرد اورژانس هوایی شد. همچنین متوسط زمان رسیدن بر بالین بیمار در اورژانس پیش بیمارستانی این دانشگاه در ماموریت‌های شهری ۷:۳۶ دقیقه و در ماموریت‌های جاده‌ای ۱۱:۰۴ دقیقه است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از برقراری ۲۵۰ هزار تماس با اورژانس این دانشگاه در سه سال دولت سیزدهم خبر داد و افزود: این تماس‌ها منجر به انجام ۴۵ هزار ماموریت توسط آمبولانس‌ها و ۲۶۰ ماموریت توسط اورژانس هوایی شده است.

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *