آموزش و پرورش «۴۴ هزار میلیارد تومان» به فرهنگیان بدهکار است؛ معادل ۱۶ درصد کل بودجه این وزارتخانه

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد که آموزش و پرورش ۴۴ هزار میلیارد تومان بدهی به فرهنگیان دارد، رقمی معادل ۱۶ درصد کل بودجه این وزارتخانه درسال جاری.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد بدهی آموزش و پرورش در سنوات گذشته بخصوص در پرداخت مطالبات فرهنگیان در مجموع حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان است که با وضعیت فعلی برآورد بودجه آموزش و پرورش، پرداخت آن‌ها در سال ۱۴۰۳ ناممکن است و مجدداً شاهد چالش‌های گذشته خواهیم بود. بخوانید… کدام نماینده بیشترین ریزش آرا در انتخابات مجلس دوازدهم را داشت؟ شاهچراغی: امنیت برگزاری انتخابات الکترونیکی بالاست رکوردزنی قالیباف در انتخابات مجلس دوازدهم؛ نوری قزلجه پیشتاز شد ۲۲ حوزه‌ای که مرحله دوم انتخابات مجلس در آن‌ها برگزار می‌شود
به گزارش تسنیم، بیشترین بدهی وزارت آموزش و پرورش مربوط به معوقات فوق العاده رتبه‌بندی نیمه دوم سال ۱۴۰۰ فرهنگیان است. پس از آن بیشترین بدهی مربوط به مابه التفاوت پاداش پایان خدمت و مرخصی ذخیره سال ۱۴۰۰ ناشی از اعمال فوق‌العاده قانون رتبه‌بندی است.
معوقات پرداخت نشده سال ۱۴۰۲ و دیون انباشته شده و پرداخت نشده تا پایان مالی سال ۱۴۰۲

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *