آمریکا و انگلیس دوباره به یمن حمله کردند

در ادامه حملات متجاوزانه آمریکا و انگایس، منابع خبری یمن گزارش دادند که این دو کشور استان الحدیده در غرب یمن را مجددا هدف حمله قرار دادند.به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  فارس، شبکه خبری المسیره امروز دوشنبه خبر داد که آمریکا و انگلیس بار دیگر به خاک یمن حمله کرده‌اند و این بار منطقه «الکثیب» در استان الحدیده (غرب یمن)، هدف قرار گرفته است.
رسانه‌های یمنی هنوز درباره تلفات یا خسارات احتمالی ناشی از این حملات، خبری منتشر نکرده‌اند.
منابع محلی بامداد امروز هم از شنیده‌شدن صدای انفجارهایی در شمال و غرب یمن خبر دادند. این انفجارها ناشی از حملات نیروهای آمریکا و انگلیس بود.
به گفه منابع یمنی، در جریان حملات بامداد، استان صعده در شمال یمن ۴ مرتبه و استان الحدیده در غرب این کشور ۱۱ مرتبه تاکنون مورد حمله قرار گرفت.
تجاوز نظامی آمریکا و انگلیس به استان الحدیده بر منطقه «رأس عیسی» و شهر «الزیدیه» متمرکز بود. در این حملات، منطقه «رأی عیسی» ۸ مرتبه، منطقه «الزیدیه» ۲ مرتبه و منطقه «الحوک» یک مرتبه مورد حمله قرار گرفت.
پیش از این، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرده بود این حملات، یمن را از مواضع اخلاقی، دینی و انسانی این کشور در حمایت از مردم فلسطین منصرف نخواهد کرد و بی‌پاسخ نخواهد ماند.
نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هیچ کشتی مرتبط با این رژیم و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند.
آمریکا هم در ادامه حمایت‌های خود از تل‌آویو، پس از شدت گرفتن عملیات‌های یمن علیه کشتی‌های صهیونیستی ائتلافی را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داده و تاکنون چند بار خاک این کشور را مورد تجاوز نظامی قرار داده است.

همچنین ببینید

ظرفیت‌سازی برای اعزام بیش از ۵۱ هزار زائر در اسفند ماه به عتبات

​معاون امورعتبات سازمان حج و زیارت درنشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت از ظرفیت‌سازی برای اعزام ۵۱۹۰۰ زائر درقالب کاروان‌های زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت درسفرهای زمینی و هوایی به عتبات عالیات دراسفند ماه خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *