آماده باش ارتش پاکستان در آستانه انتخابات سراسری

نیروهای مسلح پاکستان از روز سه شنبه برای برقراری نظم حین برگزاری انتخابات در بخش‌های مختلف این کشور مستقر شدند.به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ارتش پاکستان روز سه شنبه از شروع استقرار نیروهای مسلح در سراسر کشور برای حفظ امنیت  حین برگزاری انتخابات خبر داد.
به گزارش منابع خبری، ارتش پاکستان از استقرار نیروهای خود در ایالت‌های مختلف از جمله «لاهور» و «پنجاب» خبر داده است.فردا چهارشنبه نیز استقرار نیروهای مسلح پاکستان ادامه خواهد داشت.انتخابات سراسری پاکستان پنجشنبه هفته جاری برگزار می‌شود.
نتیجه این انتخابات، تشکیل دولت جدید برای هدایت این کشور جنوب آسیا در پنج سال آینده است که در حال حاضر دولت موقت دارد و با چالش‌های متعددی مواجه است.
پاکستان جمهوری پارلمانی است و رای‌گیری برای تعیین تکلیف کرسی‌های مجلس قانونگذاری فدرال که به آن مجلس ملی گفته می‌شود و همچنین برای چهار مجلس استانی یا ایالتی برگزار می‌شود.
۱۲۸ میلیون پاکستانی از جمعیت ۲۴۱ نفری این کشور واجد شرایط رای دادن هستند که همه آنها بالای ۱۸ سال سن دارند.
صندوق‌های رای‌گیری معمولاً از ساعت نه صبح تا پنج بعداظهر (هفت و نیم صبح تا سه و نیم به وقت تهران) باز می‌شوند، اما مهلت رای‌گیری در شرایط استثنایی احتمال تمدید دارد.
در تحولی دیگر، ژنرال «عاصم منیر» فرمانده ارتش پاکستان پیامی قاطعی خطاب به هند ارسال کرد و گفت که هرگونه تجاوز یا نقض حاکمیت پاکستان با پاسخ قاطع نیروهای مسلح مواجه خواهد شد.
فرمانده ارتش پاکستان هند را متهم کرد که افرادی را داخل پاکستان هدف قرار می‌دهد و تنش‌ها ار بین دو کشور تشدید می‌کند.
ژنرال منیر خطاب به نیروهای این کشور در خط کنترل، بر آمادگی ارتش پاکستان برای مقابله با هرگونه تهدید تاکید کرد.
پاکستان قبلا مدعی شده بود که اسناد معتبری در اختیار دارد که عوامل وابسته به هند با گروه‌های تروریستی در ارتباط هستند.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *