جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری رالی تور گردشگری خانوادگی زیارتی با حضور شهروندان ایرانی، عراقی و عربستانی، به صورت برخط برگزار شد.

آغاز مذاکرات سه جانبه برای برگزاری رالی تور مشترک ایران، عراق و عربستان

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری رالی تور گردشگری خانوادگی زیارتی با حضور شهروندان ایرانی، عراقی و عربستانی، به صورت برخط برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری برنا، این جلسه روز سه شنبه نوزدهم تیر ۱۴۰۳ به صورت بر خط با حضور محمدحسین صوفی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، قتیبه حسین الطائی دبیرکل فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری عراق، احمد حسن برهان مدیرامور بین المللی این فدراسیون و حسن المناسف مدیر ارشد اجرایی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی عربستان سعودی و پیرو مذاکرات پیشین در خصوص برگزاری رویدادهای مشترک برگزار شد.
صوفی در ابتدای این جلسه، برگزاری رالی تور گردشگری خانوادگی بین ایران، عراق و عربستان را اقدامی فرهنگی، گردشگری و زیارتی در راستای معرفی جامع تر شهرهای زیارتی سه کشور و رواج فرهنگ گردشگری زیارتی و سیاحتی دانست و گفت: با توجه به این موضوع لازم است این رویداد با شور، دقت و مدیریت ویژه به منظور برگزاری هرچه شایسته تر و مطلوب تر برنامه ریزی شود.
وی‌ با اشاره به وظایف ذاتی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در برگزاری رالی تور و رویدادهای اتومبیلرانی و گردشگری با تمامی کشورها اظهار داشت: به زودی طرح این رالی تور گردشگری خانوادگی از سوی کارشناسان ایرانی تهیه شده و در اختیار دو کشور دیگر قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: با برگزاری این رویداد برون مرزی، شهروندان سه کشور می توانند در قالب این حرکت نمادین فرهنگی و بین المللی به شهرهای زیارتی دو کشور دیگر نیز سفر کرده و از شهرهای مقدس مشهد، کربلا، نجف، مکه و مدینه بازدید کنند.
قتیبه حسین الطائی دبیرکل فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری عراق نیز در بخشی از این جلسه با بیان اینکه در حال برنامه ریزی به منظور برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر این رویداد بزرگ هستیم، بیان داشت: مایل هستیم این رالی تور گردشگری خانوادگی را با وسعت بیشتر به صورت سالیانه با همکاری یکدیگر برگزار کنیم.
حسن المناسف مدیر ارشد اجرایی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی عربستان سعودی هم با اشاره به تقویت مناسبات بین المللی بین دو کشور عربستان و ایران، خاطر نشان کرد: امیدواریم با برگزاری این رویداد بتوانیم به تقویت همکاری های مشترک در زمینه صنعت گردشگری نیز کمک کنیم.
در پایان مقرر شد، اقدامات اجرایی رالی از همین امروز آغاز شود و در همین راستا هر سه طرف، نتیجه مذاکرات انجام شده را به وزارت امور خارجه و سفارت خانه های مربوطه اعلام کنند. علاوه بر این، قرار است مسیرهای ویژه و مناسب این رویداد طراحی و محل های توقف و اقامت و دیگر موارد مورد نیاز، مشخص شود.
هدف از برگزاری این رویداد، تحکیم روابط و توسعه همکاری ها میان کشورهای ایران، عراق و عربستان و اجرای برنامه های فرهنگی مشترک، توسعه فرهنگ اتومبیلرانی ایمن با رویکرد زیارت و ایجاد شور و نشاط اجتماعی است.
علاقه مندان برای آگاهی از برنامه ها، رالی ها، تورها، رویدادها و دوره های آموزشی اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی می توانند به نشانی اینترنتی www.taci.ir، صفحات کانون در شبکه های اجتماعی به نشانی taci.ir@ مراجعه و یا با شماره تلفن 66718082-021 تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

جزئیات حریق در بیمارستان شریعتی تهران/بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت حریق رخ داده در بیمارستان شریعتی تهران را تشریح کرد و گفت که این بیمارستان قبلا اخطار ایمنی دریافت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *