آغاز سفر غرب آسیایی بلینکن از ریاض

وزیر امور خارجه آمریکا در آغاز سفر ۵ روزه خود به غرب آسیا دقایقی پیش وارد ریاض شد.به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا دقایقی پیش وارد عربستان سعودی شد.
به گزارش رویترز، این اولین توقف او در یک سفر گسترده تر ۵ روزه به غرب آسیا به شمار می آید.
آنطور که این خبرگزاری گزارش داد، واشنگتن تلاش می کند تا مذاکرات پیرامون توافق عادی سازی بین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را پیش ببرد.
وی در پنجمین سفر خود به منطقه از آغاز جنگ اشغالگران قدس علیه مردم مظلوم غزه، بعد از عربستان سعودی به اراضی اشغالی، مصر، قطر، و کرانه باختری سفر خواهد کرد.
این در حالیست که گروهی از کارمندان دولت آمریکا پیشتر در همبستگی با غزه و در تلاش برای جلب توجه جهانیان و مردم آمریکا به بحران انسانی در غزه و محکوم کردن سیاست جو بایدن در قبال حمایت از رژیم صهیونیستی، اعتصاب غذای یک روزه‌ای را اعلام کردند.
نمایندگان گروهی تحت عنوان فدرالیست‌های متحد، متشکل از ده‌ها کارمند دولتی که از رویدادهای غزه ناامید شده‌اند و قبلا اعتصابی را در اوایل ماه جاری سازماندهی کرده بودند، به روزنامه گاردین گفته‌اند که اعتصاب غذای یک روزه را آغاز خواهند کرد.
انتظار می‌رود که کارمندان شرکت‌کننده با لباس‌های مشکی یا چفیه یا سایر نمادهای همبستگی با مردم فلسطین به دفاتر خود بیایند.

همچنین ببینید

پانصد بانوی ایرانی در ندامتگاه‌های کشور زندانی هستند

سید اسداله جولایی رئیس هیات امناء ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با اعلام این خبر گفت: از جمعیت ۱۲۵۶۵ نفره زندانیان جرایم غیرعمد متاسفانه ۵۵۷ نفر را بانوان ایرانی شامل می‌شوند که عموما بابت عجز در پرداخت قروض، ضمانت‌های نابجا یاعدم استطاعت در تسویه اقساط در بند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *