آب جسد راننده پراید را پس داد / دو روز همه نگران در جستجویش بودند

حوادث رکنا: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با تاکید بر ضرورت حصارکشی در اطراف کانال‌های خطرآفرین آب استان از کشف جسد سرنشین پراید سرنگون شده در کانال اصفهانک خبر داد.
به گزارش رکنا، محمد شریعتی روز یکشنبه افزود: جسد این سرنشین جوان خودرو، پس از دو روز جست‌وجوی غواصان کشف شد.
وی با اشاره به وقوع این حادثه در جمعه شب گذشته در خارج از شهر اصفهان گفت: با اعلام خبر حادثه، نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های ۲۳ و پنج و تیم غواصان بر سر صحنه حاضر شدند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در این حادثه یک دستگاه پراید با چهار سرنشین شامل ۲ زن و ۲ مرد به داخل کانال آب سقوط کرده بود، بیان داشت: سه سرنشین خودرو شامل ۲ زن و یک مرد با رساندن خود به سقف خودرو جان خود را نجات داده بودند، اما نفر چهارم مفقود شده بود.
وی ادامه داد: برغم تلاش بی‌نتیجه غواصان در ۴۸ ساعت گذشته؛ صبح امروز با تلاش مجدانه آنان، جسد سرنشین خودرو در قسمتی از کانال آب اصفهانک (واقع در ۱۲ کیلومتری مرکز شهر اصفهان) پیدا شد.
شریعتی تاکید کرد: این اتفاق چندمین حادثه سقوط خودرو به داخل کانال آب یا رودخانه در۱۰ روز گذشته است که به سازمان آتش‌نشانی اصفهان اعلام می‌شود.
وی افزود: با توجه به سردی آب، مخروطی بودن مسیر کانال‌ها، وفور اشیاء و گل و لای موجود در کف کانال‌ها و آشنا نبودن افراد به شنا، کمتر فردی با افتادن به داخل کانال‌های آب زنده می‌ماند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بیان داشت: با توجه به افزایش حوادث سقوط افراد یا خودروها به داخل کانال های آب، سازمان آتش نشانی شهرداری گزارشی در باره لزوم «حصارکشی» کانال‌ها بخصوص در حاشیه شهر به سازمان مدیریت بحران استانداری، آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال کرده است.
وی خاطرنشان کرد: کانال‌ها بخصوص در حاشیه شهر بسیار حادثه‌خیزند و برخی رانندگان بعنوان راه فرعی و محلی از معابر کنار آنها استفاده می‌کنند که بدلیل پستی و بلندی و آسفالت نبودن آنها، خطر سقوط وسیله نقلیه به داخل کانال‌ دور از انتظار نیست.
شریعتی اضافه کرد: مقارن ساعت ۲۰ شب گذشته نیز خبر غرق شدن یک دستگاه خودروی پارک شده در کنار رودخانه در حوالی بیمارستان چمران را دریافت کردیم که در جریان آن با بدلیل حرکت آب زیر چرخ‌ها، خودروی مزبور غرق شده بود.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بیان کرد: این حادثه خسارت جانی نداشت اما نصب تابلوهای هشدار، ایجاد موانع و حصارکشی در نزدیک محل رودخانه و کانال‌های آب، الزامی است.
در روز اخیرهای اخیر و پس از رهاسازی آب در زاینده‌رود، چند حادثه سقوط خودرو در کانال‌های اطراف اصفهان رُخ داد که بر اثر آنها چندین نفر جان باختند.
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، شرکت آب منطقه‌ای، متولی رودخانه‌ها، سدها و کانال‌های آب و اداره کل جهاد کشاورزی متولی استخرهای کشاورزی است و آنها باید اقدام به نصب حفاظ و تابلوهای هشداردهنده در مکان‌های پُرخطر کنند.

همچنین ببینید

رانش زمین در «پاپوآ گینه نو»؛ بیش از ۶۷۰ نفر کشته شدند + فیلم

رکنا: بر اساس برآوردهای جدید مقامات محلی، بیش از ۶۷۰ نفر بر اثر رانش زمین در شمال پاپوآ گینه نو که روز جمعه رخ داد، جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *